Tekirdağ’da dereye atık boşaltılmasına inceleme

Üzerinde TESKİ yazısı bulunan araç pazar günü Ergene ilçesinde dereye atık boşaltırken bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

NUMUNE ALINDI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, atığın boşaltıldığı bölgede inceleme yaparak numune aldı.

Ayrıntılı soruşturma neticesinde, 5 Mayıs pazar günü, saat 14.30’da belediyemiz mülkiyetinde olmayan bir kanal temizlik aracının, Sağlık Mahallesi civarında tank temizliği yaptığı tespit edilmiştir. TESKİ tarafından hizmet alımı yoluyla dışarıdan kiralanan araç, yüklenici firmaya aittir. İlgili firma ve firma çalışanı hakkında tüm yasal işlemler derhal yapılmıştır. Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün tutanakları ile belediyemizce tutulan tutanaklar da aynı mahiyettedir. Yapılan işlemlerle ilgili neticeden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.”

Başkan Yüceer, doğa savunması ve çevre mücadeleleri konusunda duyarlı olduğunu belirterek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm çalışmalarımızın başına doğa savunusunu, çevre temizliğini ve sürdürülebilir yaşamı koymuş kurumsal bir yapıya sahibiz. Bu bağlamda bahsi geçen olayda kusuru veya ihmali bulunanlar hakkında tüm yasal işlemler yapılacaktır” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir