Balinaların Gözdesi 7 Altcoin Belli Oldu: Yüksek Kâr Elde Ettiler!

Kripto para piyasası son zamanlarda volatil seyretse de, balinaların (büyük yatırımcılar) cesur hareketleri ve yatırımları, piyasada hareketlilik yaratmaya devam ediyor. Bu yazıda, son günlerde balinaların ilgisini çeken ve önemli miktarda yatırım yaptığı altcoin projesinden bahsedeceğiz.

PENDLE, MAKER ve FP dikkat çekiyor

Geniş piyasa satışlarına rağmen, Pendle (PENDLE) yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. On-chain analiz platformları, balinaların PENDLE birikiminde önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum, hem projeye olan güvenin hem de yatırımların arttığını gösteriyor. Lookonchain ve Spot On Chain gibi platformlar, balinaların milyonlarca dolar değerindeki PENDLE tokenlarını transfer ettiğini tespit etti. Örneğin, 0xe675 ve 0xAa4c adresli cüzdanlar, son birkaç gün içinde Binance’den milyonlarca dolar değerinde PENDLE tokenı çekti. 0xe675, yaklaşık 1,95 milyon dolar değerindeki 295.443 PENDLE tokenı, 0xAa4c ise yaklaşık 764.000 dolar değerindeki 115.500 PENDLE tokenı çekti.

MakerDAO’nun yönetim tokenı olan Maker (MKR), yakın zamanda Ethena’nın USDe sentetik doları için borç limitini 1 milyar dolara çıkarmayı onayladı. Bu karar, MakerDAO ile Ethena arasındaki iş birliğini güçlendiriyor ve kullanıcılara ek getiriler sunmakta.  On-chain platformlar, bir hafta içinde 13 yeni cüzdanın Binance’den 47,8 milyon dolar değerinde 13.560 MKR çektiğini bildirdi. Bu çekimlerin 30,8 milyon dolarlık kısmı ise sadece son 12 saat içinde gerçekleşti. Ayrıca, üç farklı cüzdanın 0.0055 MKR’lık deneme çekimleri yaptıktan sonra yakın zamanda daha fazla token çekeceği tahmin ediliyor.

Fren Pet, Base üzerine inşa edilmiş bir Tamagotchi benzeri kripto mobil oyunudur. Oyunun yerel tokenı FP, son 24 saatte %45, bir haftada %90 ve bir ayda ise %800’den fazla değer kazandı. Nansen isimli kripto araştırma şirketi, balinaların FP tokenını yoğun bir şekilde satın aldığını bildirdi. Önemli bir balina yatırımcının son 2 gündür agresif bir şekilde FP satın aldığı belirtildi. Bu yatırımcının toplam holdingsinin değeri 450.000 doları aşarken, satın alımlarından elde ettiği getiri ise yazının yazıldığı sırada %30’un üzerinde.

4 altcoin daha balinaların ilgisini çekti

Bu sırada bir kripto para balinası Binance’e 182,4 milyar PEPE (1,24 milyon dolar), 351.520 CAKE (1,31 milyon dolar), 1,88 milyon MANA (1,11 milyon dolar) ve 1,83 milyon SAND (1,09 milyon dolar) yatırdı. Bu yatırımlardan elde ettiği net kazanç 5,4 milyon doları buldu. Bir başka balina, Mart ayı TÜFE enflasyonu açıklandıktan sadece beş dakika sonra Binance’e 800 BTC (54,6 milyon dolar) yatırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir